18 üniversite için rektör adaylığı başvurusu alınacak

18 üniversite için rektör adaylığı başvurusu alınacak

YÖK’ün internet sitesindeki duyuruya göre, Ankara Yıldırım Beyazıt  Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Bursa  Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Teknoloji  Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi,  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Kafkas Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal  Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Mersin  Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Necmettin Erbakan  Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Tokat Gaziosmanpaşa  Üniversitesine rektör ataması yapılacak.

Adaylar dilekçeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, rektör adayı bilgi  formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair vesika ve “kamuda  veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile  özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını  sağladığını gösterir belgeleri ile birlikte, 31 Ekim 2018 Çarşamba mesai saati  bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecek.

Başvurular, bizzat postayla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ya da  “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla yapılabilecek.

Üniversite rektörleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  atanacak.

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.